Cestování

S fretkou ven a na cesty

Přepravka:

Na delší cestování či k cestě na veterinární kliniku jistě oceníte přepravku pro kočky nebo malé psíky. Jedné či dvěma fretkám stačí malá přepravka, kde se umístí případně i wc. Pro delší cesty se hodí i závěsné lůžko do přepravky, které vytvoří druhé patro. Vaše fretka ho jistě ocení. Přepravka se dá použít také jako krátkodobý domov, jedete-li např. někam třeba na dva dny. Je ale nutno fretku často pouštět, aby se protáhla a proběhla.

Batůžek / klokanka:

Na kratší cesty, pochody, nebo jen procházky je vhodným doplňkem batůžek. Fretky se velice rády nosí v příjemném teplém batůžku. Mají pocit bezpečí a mohou pozorovat svět kolem, chráněny před okolím. Tento batůžek se upevňuje na břicho.

Postroj a vodítko:

Na procházky s fretkou je nezbytnou nutností postroj a vodítko. Nikdy nenechávejte fretku navolno! V obchodě se dá koupit postroj nylonový, ten ale není příliš vhodný. Některé fretky se z něj mohou snadno dostat, neboť jsou příliš malé nebo hlavně v případě samců silné (umělohmotné sponky časem povolí). Ideální variantou je postrojek kožený, podšívaný, s kovovým zapínáním, který se dá snadno sehnat na internetu.

Postrojky mívají tvar písmene H a spojka obou řemínků patří podle varianty buď mezi přední tlapky, nebo mezi lopatky. Řemínek s kroužkem na připnutí vodítka bývá vždy na zádech.

Vodítko je lepší samonavíjecí, protože fretčí procházku většinou tvoří pár skoků a zastavení se na průzkum. Nebudete muset za ní poskakovat jako žabka. Jeho délka je už jen na vás, stačí to pro malé psy či kočky, tedy do 8 kg.

Na škodu není mít také normální vodítko, to záleží na každém. Třeba jedno na parádu, druhé do vody.