Hračky

Hračky pro fretku

Speciální oblibu si získávají míčky, které ještě při pohybu, nebo kousání vydávají zvuk - buď pískají, nebo mají v sobě rolničku. Dbejte však na to, aby vaše fretka rolničku nespolkla, nebo nesnědla kus gumy.

Atraktivní jsou také chlupaté myšky, pruty na konci s peřím či uvázanou myškou, ježkem, atd.

Pískací hračky bývají rovněž populární. Zdá se vám, že si s nimi fretka nehraje a že je akorát někde schovala a už o ně nemá zájem? Zkuste nějakou najít a zapískat na ni, uvidíte, třeba vaše fretka od někud vystartuje a bude si ji zase chtít schovat. V období falešné březosti je u samiček lepší na pískající hračky nepískat, můžou být podrážděné a považovat to za Váš akt ubližování fiktivnímu freťeti.

Často dá fretka přednost hračkám, které si zvolí sama. Může to být pet láhev, nebo její víčko. Když flašku roztočíte, fretka se na ní může radostně vrhnout.

Igelitová taška nebo mikrotenový sáček mohou sloužit jako zajímavá šustivá schovka, ale dávat je fretkám raději jen pod dozorem (může hrozit udušení). Pokud máte fretky dvě a více, potom máte o zábavu postaráno. Jedna fretka je obvykle uvnitř a vyčkává, zatímco ta druhá na ni doráží a útočí zvenčí a snaží se dostat dovnitř, přičemž ta první hlídá vchod a snaží se útočit zevnitř, přes tašku. Hry na dobývání bývají nejoblíbenější.

Smeták - vhodný nepřítel, na bojové hry ideální.

Kbelík, lavor - další ideální předměty pro fretčí hrátky. Na fretku můžete kbelík převrátit a ona bude ještě nadšená a občas zpod něj vystrčí jen čumáček, aby zhodnotila situaci venku a případně mohla provést obranný útok na vaše ruce či nohy, aby vzápětí zajela zase pod kbelík.

Roura, trubka - papírová od koberce, případně sestava z pet láhví, nebo plastová drenážní roura, stačí tak 1 m dlouhá, ale samozřejmě čím delší, tím lépe. Průměr by měl být tak 10 cm, aby se do roury vešel i samec. Taky je možné sestavit ze samostatných rour průlezku.

Zajímavá může být i papírová krabice. Do ní když vyřežete, nebo vystřihnete otvor, nebo třeba i dva otvory a naplníte-li ji šustivým papírem, fretky se budou mít kde schovávat a kde norovat. S troškou fantazie můžete z krabic vystavět hotový fretčí hrad.

Fretky mívají zálibu v kradení a schovávání bačkor, bot a jiných nestřežených, na pospas zanechaných předmětů. Mohou to být propisky, mobilní telefony, houbičky na nádobí, kapesníčky, (a v extrémních případech třeba, ač je to neuvěřitelné, kuchyňské nože). Prostě cokoliv, co je zaujme. Fretky jsou průzkumníci, průzkumu dávají přednost před hračkami, které stejně vidí pořád, kdežto nákup v právě přinesené tašce, tam přece může být nějaký fretčí poklad.